![]() |
4(33)/2009 |
![]() |
![]() |
![]() |
Spis treści: Wstęp Księgozbiór specjalny Spotkanie Książka – zabytek Biblioteka Główna UEK przyjazna osobom niepełnosprawnym Dostęp on-line do zasobów Banku Światowego Podziękowania dla Dyrekcji 200 i 150 lat temu... Okrągły jubileusz Karola Darwina Konferencje, szkolenia: Kwaśny Papier: jak zabezpieczyć papierowe zbiory z XIX i XX wieku w małopolskich bibliotekach, muzeach i archiwach Pokaz Urządzenia do Masowej Digitalizacji Zbiorów Archiwów i Bibliotek Bibliograficzne bazy danych – konferencja z okazji 10-lecia BazTech Prawo autorskie - warsztaty Biblioteki i ich klienci: między płatnym a bezpłatnym komunikowaniem się w erze zasobów cyfrowych i sieci Premiera rynkowa innowacyjnego rozwiązania ScanRobot Staże zawodowe: Staż w Bibliotece Jagiellońskiej Nowości: Nowe czasopisma w zbiorach Biblioteki Najnowsze publikacje w zbiorach Centrum Dokumentacji Europejskiej Nowości Biblioteki Depozytowej Banku Światowego Nowości Biblioteki Depozytowej IMF Nowości Akademickiej Biblioteki Cyfrowej Sprawozdanie z działalności Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w 2008 roku Protokół z zebrania Rady Bibliotecznej w dniu 23 kwietnia 2009 r. Protokół z zebrania Rady Bibliotecznej w dniu 04 czerwca 2009 r. Działalność wystawiennicza Biblioteki Głównej w 2008 roku Czy wiesz, że... Wyciągnięte z sieci |
Pokaz Urządzenia do Masowej Digitalizacji Zbiorów Archiwów i Bibliotek18 marca 2009 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbył się pokaz Urządzenia do Masowej Digitalizacji Zbiorów Archiwów i Bibliotek zorganizowany przez firmę Digital-Center. Zaprezentowano urządzenia firm Qidenus z Wiednia, Zeutschel z Tuebingen oraz Microform. Pokaz rozpoczęto przedstawieniem informacji o organizatorach. Firma Digital-Center, założona w 1993 roku, jest nastawiona na współpracę z bibliotekami, archiwami, muzeami i instytucjami naukowymi. Zakres jej działania obejmuje:
Firma współpracuje z bibliotekami naukowymi, archiwami i muzeami w Polsce. W sprzęt do archiwizacji wyposażyła między innymi: Bibliotekę Narodową w Warszawie, Bibliotekę Jagiellońską w Krakowie, Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu, Bibliotekę Uniwersytecką we Wrocławiu, Bibliotekę Uniwersytecką w Toruniu, Bibliotekę Śląską w Katowicach, Książnicę w Toruniu i Szczecinie, Archiwum Dokumentacji Mechanicznej w Warszawie, Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Realizuje również usługi mikrofilmowania i skanowania na zamówienie bibliotek i archiwów w Polsce, a także dla zleceniodawców zagranicznych z Niemiec, Szwecji, USA, Ukrainy itp.
Drugim urządzeniem przedstawionym przez firmę Qidenus był QiScan RBSmodule, który jest efektem współpracy tej firmy z przodującym producentem skanerów książkowych Zeutschel. Moduł RBS korzysta z nowoczesnej technologii przewracania stron. Jest dostosowany do pracy ze skanerem z górnym oświetleniem.
Urszula Cieraszewska |
|
![]() |
![]() |